loader

Naujiena

SKIA IR PAKUOČIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ DARBO GRUPĖ TĘSIA SAVO VEIKLĄ

Jau į antrąjį darbinį susitikimą spalio 16 dieną rinkosi Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Pakuočių atliekų Organizacijų atstovai.

Posėdžio metu darbo grupė ir toliau nagrinėjo SKIA narėms – pakuočių atliekas įvairiose savivaldybėse tvarkančioms komunalinėms įmonėms kylančias problemas. Posėdžio metu spręstas klausimas dėl padidėjusių iš gyventojų surenkamų ir sutvarkomų pakuočių  atliekų kiekių. SKIA prezidentas Edmundas Mulokas aptarė praėjusio posėdžio susitarimus, kad Organizacijos įsipareigojo apmokėti įmonėms padidėjusių pakuočių atliekų sutvarkymo kaštus. Organizacijos išnagrinėję pateiktus įmonių duomenis, informuos SKIA narius apie apmokėjimą 2020 metais.

 

Nemažai diskusijų susilaukė pakuočių atliekų morfologinių tyrimų klausimas. Sutarta, kad Organizacijos dalyvaus pakuočių atliekų sudėties nustatymo tyrimuose, parenkant pakuočių atliekų perrūšiuotoją. Šios morfologijos pagrindu ir  bus perkamos perrūšiavimo paslaugos, todėl tikėtina, kad bus sklandesnis ir PATO priedų dėl pakuočių atliekų sutvarkymo įkainių ir apimčių pasirašymas.

 

SKIA atstovai akcentavo, kad tiek tarp Organizacijų, tiek ir savivaldybėse nėra vieningos informacijos kaip rūšiuoti pakuočių atliekas, į kokius konteinerius kokias atliekas mesti. Trūksta aiškios informacijos, kad rūšiavimo konteinerius galima mesti tik pakuočių atliekas. Organizacijos savo ruožtu įsipareigojo parengti vieningą informaciją, kurios pagrindu būtų galima paruošti lipdukus, lankstinukus, skirtus šviesti ir informuoti gyventojus.

 

SKIA ir Organizacijų atstovai priėjo bendros išvados, kad tokie darbiniai susitikimai yra naudingi, turiningi ir padeda palaipsniui spręsti įsisenėjusias pakuočių atliekų tvarkymo, finansavimo problemas, ieškoti bendrai išeities, kad sistema veiktų, gyventojams būtų suteikiama rūšiavimo ir pakuočių atliekų surinkimo ir sutvarkymo paslauga.

 

Sekantis darbo grupės susitikimas numatytas lapkričio 6 dieną.

 

Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija (SKIA) yra ne pelno siekianti organizacija, kuri šiuo metu vienija 26 miestų ir rajonų savivaldybių komunalinių ir viešųjų paslaugų įmones. Asociacijos tikslas – atstovauti ir ginti savivaldybių komunalinių įmonių interesus valstybės valdžios, valdymo organuose, vietos valdžios institucijose, užtikrinant savivaldybių gyventojų viešuosius interesus.

Galerija